Kaip išsirinkti roletus? Patarimai, kur kokie tinka.

Roletai kaip langų dekoro priemonė dėl estetiško vaizdo bei nesudėtingos priežiūros vertinama jau senokai. Šiandien vis dažniau žmonės namų interjeru siekia atskleisti savo individualumą, tai — dar viena roletų populiarumo priežastis.

Atrodo, tai puikus būdas pagyvinti interjerą, tačiau kaip tinkamai pasirinkti, į ką atsižvelgti? Kokios tendencijos vyrauja?

Roletai — praktiškas sprendimas „Ritininės užuolaidos, vadinamos roletais, iš tiesų yra vienas praktiškiausių pasirinkimų. Juk daugelis mūsų norime, kad langų dekoras ne tik puoštų interjerą, bet ir saugotų nuo karščio (vasarą) bei šalčio (žiemą), būtų lengvai prižiūrimas, nekauptų dulkių, apsaugotų nuo smalsių kaimynų ar praeivių žvilgsnių, suteiktų galimybę reguliuoti į kambarį patenkančios šviesos kiekį („Diena - naktis“). Būtent šiomis savybėmis ir pasižymi roletai.

Interjero dizainerės J. Žibūdienės teigimu, renkantis langų dekorą svarbu atsižvelgti į patalpos funkciją. „Virtuvėje patartina rinktis praktišką, lengvai valomą audinį. Vaikų kambaryje ypač aktualu kuo mažesnis besikaupiančių dulkių kiekis, tad reikėtų atsižvelgti į audinio metražą.

Tuo tarpu vonios kambaryje dažniausiai norisi ir šviesos, ir saugumo: kalbant apie roletus, tokiu atveju geriausias sprendimas yra šviesai pralaidūs, jais uždengus langą į patalpą vis dar patenka šviesa, tačiau iš lauko pusės galima įžiūrėti nebent siluetą. Pasitikrinti audinius geriausia tamsiu paros metu, išjungus šviesą puikiai pamatysite audinio perregimumą."

Dizainerės teigimu, svarbūs ir kiti aspektai. Pavyzdžiui, ar į langą dažnai šviečia saulė. Jei taip, reikia įvertinti audinio sudėtį, ar jis linkęs greitai blukti. Dažniausiai tokią savybę turi linas ir kiti natūralūs audiniai, tačiau jie paprastai naudojami užuolaidoms ar romanetėms.

Foto roletai — kaip nesuklysti derinant?

Gyvenamieji namai neretai statomi tankiai, tad pasimėgauti vaizdu pro langą gali ne kiekvienas. Vaizdo pro langą patobulinimas — viena iš foto roletų pasirinkimo priežasčių. Ne vienas klientas foto roletus renkasi būtent dėl to, jog pro langą tenka matyti kito namo sieną ar kaimynų balkoną. Tokie žmonės renkasi šviesai pralaidžius roletus, o vaizdas — fantazijos klausimas, dažniausiai toks, kokį svajojame matyti — jūra, parkas, kalnai.